Skip to content

iS Clinical...

Zrozumienie skóry...

INNOVATIVE SKINCARE to rewolucyjna firma kosmoceutyczna stworzona na nowe millennium. Jako pionier w dziedzinie pielęgnacji skóry zapewnia naukowo potwierdzone rezultaty działania starannie dobranych składników.

Skóra to złożony organ, w skład którego wchodzą dwie warstwy: naskórek i skóra właściwa. Skóra jest nie tylko największym organem naszego ciała, ale również najważniejszym, chroniącym resztę organizmu przed środowiskiem zewnętrznym.

Zewnętrzna warstwa, naskórek, składa się z czterech warstw, których istotne funkcje to między innymi utrzymanie wody, zapobieganie zakażeniom i wspomaganie regulacji temperatury ciała. Wewnętrzna warstwa, skóra właściwa, składa się głównie z tkanki łącznej, która zapewnia siłę i elastyczność potrzebną skórze aby mogła stawić opór czynnikom stresu. Obie warstwy odgrywają istotną rolę w zrozumieniu i leczeniu niemal wszystkich chorób i problemów skórnych.

Czynniki

Na zewnętrzny wygląd naszej skóry ma wpływ mnóstwo czynników: środowiskowe czynniki drażniące, takie jak słońce, zanieczyszczenie powietrza oraz pogoda; wewnętrzne czynniki drażniące, takie jak dieta i nawodnienie; oraz biochemia naszego organizmu, na przykład hormony i predyspozycje genetyczne. Bez względu na to w jakim obszarze chcemy osiągnąć poprawę: starzenie się, wypryski, nierówny koloryt, rumień czy inne problemy, złożony system skóry wymaga wielorakiego oddziaływania pielęgnacyjnego.

Skóra ludzka jest bardzo złożona i tworzenie skutecznie działających rozwiązań pielęgnacyjnych wymaga zastosowania precyzyjnych składów chemicznych, szerokiej wiedzy i znajomości biochemii dermatologicznej oraz dostępności najwyższej jakości składników.

Zobowiązujemy się stosować kliniczne potwierdzenie skuteczności na najwyższym poziomie w przypadku wszystkich produktów.

Technologia extrymozymów

Extremozymy® to enzymy tworzone przez rośliny występujące w skrajnych warunkach środowiskowych, które umożliwiają im przetrwanie i dostosowanie się. Te nadzwyczajne czynniki dostosowawcze można również wykorzystać chroniąc skórę przed uszkodzeniem spowodowanym ekstremalnymi warunkami środowiska.

Korzystamy z naturalnych procesów selekcji stosowanych przez organizmy żyjące w warunkach ekstremalnych, w sposób pionierski kreując przyszłość pielęgnacji pod względem zapewnienia największej ochrony dla zdrowia skóry.

Źródła Extremozymów®

Głębokie rowy oceaniczne
Mroźna tundra arktyczna
Tereny o suchym klimacie pustynnym
Gorące i wilgotne dżungle
Gorące źródła i gejzery